Kunagi uuel aastal lubasin suure hurraga, et ma õpetan Tomi korralikult pildistama. Ma olen seda vaikselt juba teinud, aga ilmselt on tal veel siiski palju õppida. Mul ausalt pole otsest plaani ega aimu, kuidas ma selle lõpp- goalini jõuan, et ta suudaks minust tõesti häid pilte teha nii, et ma ei pea põdema, kas ma saan siit pildi või ei.

Alustama pean siiski vist sellega, et kuidas kaamerat kasutada ehk kuidas settinguid muuta ja kuidas valgust vaadata. Valguse osas me teeme juba edusamme. Ta saab aru, mis on hea valgus ja mis ei ole, noo nii enam-vähem. Mul on tegelikult üks pilt, kus mul pool nägu liialt ülevalgustatud, sest ma ise ei mõelnud selle peale ja ta kaameraga ei osanud seda öelda, seega oh well. Ma ausalt ei arvanud, et see saab olema nii raske ülesanne, aga vahepeal tunnen, et ma kisun oma juuksed peast kui raskesti ta asjadest aru saab.

Mul nt selles osas hea näide. Olime siis rabas ja seal enne raba oli megailus metsatee, mis oleks pildi jaoks ülihea, kuna ma kollase jopega paistan taustalt hästi välja. Seletan talle siis kuidas ma pilti tahan, et ei jätaks pildile palju maapinda vaid rohkem taevast. Mida teeb tema, sätib mu täpselt pildi keskele… Ilmselt see oli see moment, kui ma tahtsin teda millegagi visata, aga eks see teekond ole pikk ja käänuline. Eks vaatame, kuidas tema õppimine sujub.

Lisan ka mõned pildid, mis ta tegi. Hetkel veel küll minu juhendamisel. Pilditöötlust teen ma ise, sest mul on siiski väga kindel visioon, vahel annab pilte päästa.

Ausalt, I have no idea, mis siit välja tuleb või kuidas ma tema edusamme edastama peaks, seega ootan soovitusi. Äkki peaks tegema hoopis video? Andke teada, mis te arvate, et mis kuidas.

Männikoru raba metsateel kollase jopega
See vist hetkel lemmikpilt, mis Tom on minust teinud 😀

Seda pilti vaadates on juba näha et okeiokei, me jõuame juba kuhugi. Ei tea, äkki on see hoopis hea töötluse tulemus.

Talvises Marimetsa rabas
Mitte päris see, mis ma mõtlesin, aga we are getting there!
pildistama õpetamine
Pilt, kus mu nägu valguse tõttu pisut ära kadus, aga mis teha 😀
õpetame pildistama
Almost, almost, eks ma pean talle pintrest inspo boardi looma 😀

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.